Δευτέρα, 07 Νοεμβρίου 2011 15:59

Νικη της Μυκονου μεσα στην εδρα της..­­

newn_aom_anw_mera_2_2011

Στη 2η αγωνιστική του 1ου ομίλου ο Α.Ο. Μυκόνου αντιμετώπισε τον Α.Σ. Άνω Μεράς υπό συνθήκες δυνατού αέρα.

Πρώτο γκολ του αγώνα σημείωσε ο Α.Σ. Άνω Μεράς με σκόρερ τον Κοδέλι έπειτα από λάθος άμυνας και τερματοφύλακα. Το πρώτο ημίχρονο έληξε με σκορ 0-1 υπέρ της Άνω Μεράς εφόσον είχαν το πάνω χέρι μέχρι τότε. Μετά από αρκετές ανεπιτυχείς προσπάθειες το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε δυναμικά από τους παίκτες του Α.Ο. Μυκόνου σκοράροντας πρώτος ο Μιλν, δεύτερο γκολ για τον Α.Ο. Μυκόνου από τον Κουτσό με ένα σουτ εκτός περιοχής που κατέληξε στα δίχτυα του Α. Γαλούνη. Το τρίτο γκολ για την Μύκονο κ τελευταίο για τον αγώνα πέτυχε ο Κυπριτίδης από κοντινή απόσταση στην εστία. Παρ΄ όλα αυτά διεξήχθη ένας μονότονος αγώνας λόγω των άσχημων καιρικών συνθηκών. Πλέον ο Α.Ο. Μυκόνου βρίσκεται στην 2η θέση ενώ ο Α.Σ. Άνω Μεράς στην 3η. Το επόμενο ντέρμπι κορυφής αναμένεται στην επόμενη αγωνιστική μεταξύ του Α.Ο. Μυκόνου ενάντια των Νέων Ολυμπιακού Σύρου και ο Α.Ο. Τήνου υποδέχεται τον Α.Σ. Άνω Μεράς.